Bildiri Yazım Kuralları

1-) Bildiriler, Türkçe, İngilizce veya İtalyanca dillerinden biri ile sunulabilir.


2-) Tebliğ özetleri, en az 150 kelimeden oluşmalıdır. Özet metninden sonra 3-5 adet anahtar kelime yazılmalıdır.


3-) Tebliğler daha önce herhangi bir yerde yayımlanmamış, sempozyumun belirlediği konulara yönelik bir çalışmayı içermelidir.


4-) Sempozyuma bildiri özeti göndermek için sitemizde yer alan bildiri gönderi sistemi kullanılmalıdır. Bunun için öncelikle yazar kaydı yapılmalı ve kaydın ardından bildiri özeti sisteme yüklenmelidir.


5-) Kongrede her bir tebliğin sunumu için ayrılan süre 15 dakikadır. Ayrıca, soru ve tartışma bölümleri için en az 5 dakika ayrılacaktır.


6-) Bildiri özetleri, gönderildiği tarihten itibaren en geç 3 hafta içinde hakemler tarafından değerlendirilecek ve bildiri sahiplerine geribildirimde bulunulacaktır. Hakemler tarafından kabul edilen bildiriler için katılımcılara kabul mektubu gönderilecektir.

 

7-) Her katılımcı kongre katılım ücreti ile en fazla iki bildiri sunabilecektir. 3 veya daha fazla bildiri sunumunda ek bildiri ücretinin (erken kayıt: 50€/ geç kayıt: 75€) ödenmesi gerekmektedir.

8-) Bildirilerin ortak yazarlarından kongreye katılmayacak olanların da ek yazar ücretini (erken kayıt: 75€/ geç kayıt: 100€) ödemesi gerekmektedir. Aksi halde isimleri ilgili çalışmalardan çıkarılacak ve adlarına katılım belgeleri düzenlenmeyecektir.


Haber ve DuyurularKullanıcı Girişi
E-Posta:
Şifre:
 
Şifremi Unuttum
Yeni Kayıt